Menu

Chernobyl 5. bölüm

HBO yapımının baş yaratıı olan Chernobyl dizisi mini bir seri ile yayınlanmakta. Final bölümü olan 5.Bölümünün de fragmanı yayınlanırken insanoğlu Chernobyl dizisini izlemek için arayışa girmektedirler. Peki Chernobyl 5.Bölüm izle, Chernobyl final bölümü nereden izlenir? Detaylar haberimizin devamında…




1986 senesinde dünyayı etkisi altına alan Çernobil faciasının mevzu alındığı dizi ilk kısmınden itibaren çok ses getirdi. HBO’da gösterilen dizi, IMDB listesindeki başarısıyla da dikkat çekti. Dizi Game of Thones ve Breaking Bad benzer biçimde önemli yapımları geride bırakarak liderlik koltuğuna oturdu. Çernobil faciasının anlatıldığı Chernobyl 5 bölüm sürdü.

Chernobyl dizisi IMBD’de 9,6 puanla liderliğe oturdu. Peki Chernobyl dizisinin beşinci bölümü Digiturk ekranlarından yayınlanırken web üzerinden nereden izlenecek? Henüz film siteleri dizinin final kısmınü girmemiş olsa da yayınlandığında haber almak için yorum bırakırsanız sizlere haber verebiliriz.




Game of Thrones’un bitmesinin ardından HBO yapımı olan Chernobyl kısa zaman popüler diziler arasına girmeyi başardı. Dizinin isminden de anlayacağımız gibi Ukrayna’nın Belarus’da meydana gelen Chernobyl şehrinde meydana gelen nükleer patlama sonrasını anlatıyor.

Dünyanın evveliyatına geçmiş insan eliyle yapılan en büyük afet olarak isimlendirilen Çernobil faciası, 1986 yılında tüm dünyayı şoka sokmuştu. Geleceğin enerjisi olarak gösterilen nükleer kaynağın ne kadar da tehlikeli ve kötü neticelarını bulunduğunu anlamıştık. Peki 5.Bölüm nereden ve iyi mi izlenir ?

Tıkla İzle Open Watch

 

Chernobyl nasıl İzlenir?
Chernobyl dizisinin yayın hakları digiturk üzerinde bulunmaktadır. Dolayısıyla chernobyl dizisini izleyebilmek için digiturk abonesi olmanız gerekiyor.

 

Digiturk abonesi olmak için tıklayınız.

Ukrayna’nın kuzeyinde yer edinen pripyat kentinde meydana gelen vaka 26 nisan 1986 tarihinde gerçekleşmiş ve biroldukça insanın yaşamını negatif şekilde etkilemişti. Bu vaka türkiye’de özellikle karadeniz’de yaşayan insanların da sağlığını olumsuz bir halde etkilemişti. Hatta o dehemmiyet karadeniz’de yetiştirilen fındık ve çay gibi çok tüketilen gıdalarda soruna niçin olup olmadığı tartışılmış, yetkililerin yaptığı skandal açıklamalar gündem olmuştu.

Dizinin ilk kısmınde nükleer santralde olup biten patlama ve bu patlama sonrası hem santral arasında hem de santral dışında yaşanan olaylar anlatılıyor.

Başta ukrayna ve rusya olmak üzere, türkiye ile avrupa’yı da etkileyen çernobil nükleer santrali faciasını mevzu edinen dizi imdb’de 9.7’lik puanla en burun kıvırılmayan diziler arasına girdi.

Hatırlarsanız 4-5 gün önce burada size “chernobyl” adında bir mini dizi tavsiye etmiştim. Hem öneri etmiş hem de oyuncu kadrosundan ve gelecek bölümlerinde neler izleyeceğimizden de bahsetmiştim. (buraya tıklayarak o makalema göz atabilirsiniz) işte bugün de size o nefis dizi “chernobyl” hakkındaki edindiğim birkaç çarpıcı bilgiyi paylaşmak istedim. Hadi gelin şimdi bu kasvet dolu atmosferi ile bizi game of thrones finali hüznünden kurtaran dizi “chernobyl”, ne benzer biçimde ayrıntıları barındırıyormuş birlikte görelim.

öncelikle söylemek isterim ki, dizi şu an imdb top 250 tv listesinde 1. Sırada



Comments

Sorry, comments are closed for this item.